Denizlispor teknik direktörü Giray Bulak, oynadıkları Çaykur Rizespor maçının ardından, "Maalesef yine bu VAR’la birlikte sıkıntı yaşıyoruz" dedi.

Şanlıurfa’da özel gereksinimli gencin Galatasaray hayali gerçek oldu Şanlıurfa’da özel gereksinimli gencin Galatasaray hayali gerçek oldu

Spor Toto 1. Lig’in 21. haftasında Çaykur Rizespor, sahasında Denizlispor’u 3-1 mağlup etti. Maçın ardından basın toplantısın da konuşan Denizlispor Teknik Direktörü Giray Bulak, "Oyun planlamamız topu daha fazla elde tutup, orta sahada daha kalabalık kalıp pasla birlikte rakibin dengesini bozmaktı ve her geçen dakikanın lehimize gelişeceğini hesap etmekti. Biz daha kendimizi pasa yakın bir takım olarak görüyorduk ama Rizespor’un ön tarafta çok çabuk oyuncularının olması özellikle çok seri, çabuk rakibin dengesini bozan, savunmanın dengesini bozan koşuları bize pahalıya mahal oldu. Biz bu gün çok eksik geldik. Kaptan Gökhan’ı biz bir hafta çalıştıramadık bu gün iğneyle oynatmak zorunda kaldık. Hastalıktan dolayı gelemeyen 3 oyuncumuz vardı. Dolayısıyla rakip çok iyi hamleler yaparken, iyi oyuncuları oyunda kullanırken biz o hamlelere çokta cevap verecek oyuncu kullanamadık. Oyunu 2-0’dan 2-1’e getirerek şok gollerden sonra iyi tutunduk. Şok golle de bir beraberlik yakılabileceğimizi hesap ediyorduk ama maalesef o frikikleri ve kornerleri yakalayamadık. İyi paslar yaptık, iyi oyuna sokulduk, iyi oynadık ve cesur oynadık. Maalesef yine bu VAR’la birlikte sıkıntı yaşıyoruz. Bütün Türkiye’nin söylediği pozisyonda biz evimizde penaltıyı kazanamadık. Burada orta sahada yapılan pozisyonda faul ama hakem arkadaş orada görmüyor. VAR’daki arkadaş görmüyor ve gelip penaltı oluyor. Sonuçta geriye düşüyorsunuz hakemliği bırakmış arkadaşları vara koyuyoruz bunları hakemlikten aldıysanız niye VAR’a koyuyorsunuz. Bunu sorgulamak lazım. Rizespor derin bir kadrosu var, iyi bir ekibi var, iyi bir hocası, var iyi bir yönetimi var. İnşallah lige çıkan takımlardan bir tanesi Rizespor olur" şeklinde konuştu.